ظروف شیشه ای

انواع شیشه به روش های مختلفی تولید می گردد اما اصول کلی تولید در کارخانه به این صورت است که ماسه سیلیسی را به همراه ضایعات شیشه و برخی مواد معدنی و شیمیایی نظیر کربنات کلسیم (سنگ آهک) ، سودا اش (کربنات سدیم) و دیگر مواد اولیه در داخل کوره حرارت می دهند. هر ماده ای در این فرایند دارای نقش خاصی است. سیلیس ماده اولیه و اصلی برای تولید شیشه است. از کربنات کلسیم (بدون آهن) برای افزایش مقاومت و استحکام شیشه در برای ضربه ، فشار و عوامل شیمیایی استفاده می شود و نقش کربنات سدیم هم بعنوان عامل گداز آور جهت کاهش دمای ذوب سیلیس و دیگر مواد به کار رفته در تولید این محصول است.

ظرف پیرکس ساخت کشور فرانسه است که ابتدا توسط Corning Inc و اکنون توسط Corelle Brands ساخته می شود.

امروزه پیرکس فرانسوی که در فروشگاه ها خریداری می کنید ، سیلیکات soda lime است و ساخت کشور امارات است. سیلیکات soda lime رایج ترین شکل شیشه است که ما روزانه به صورت بطری و بسته بندی از آن استفاده می کنیم.

ظروف شیشه‌ای
شاید با خود فکر کنید که خرید ظروف شیشه‌ای به دلیل شکننده‌بودن کار عاقلانه‌ای نیست. اما حقیقت‌امر این است که ظروف شیشه‌ای به دلیل ظرافتی که دارند همیشه جز پرطرفدار‌ترین جنس‌های وسایل است. در فروشگاه اینترنتی دیجیکالا شما می‌توانید ظروف چینی متفاوتی را خریداری کنید. این ظروف در طرح‌های متفاوت با رنگ‌بندی‌های متفاوت هستند.

رنگ آمیزی روی شیشه یکی از هنرهای دستی جدید است که افراد نهایت خلاقیت خود را با رنگ‌آمیزی روی شیشه نشان می‌دهند. شما با خرید این ظروف از صنایع دستی هم حمایت می‌کنید. سرویس ظروف ژاپنی شیباتا یکی از معتبر‌ترین برندهای موجود در فروشگاه اینترنتی دیجیکالا است. ظروف این شرکت در کشور ژاپن تولید می‌شوند و کیفیت بالایی دارند.

دو برند جار و ویترای جز برندهای معتبری هستند که بهترین کیفیت ممکن همراه با طراحی ظریف و دلنشین دارند. در میان ظروف شیشه‌ای موجود در دیجیکالا می‌توانید بطری، گلدان و لیوان با طرح‌های مختلف و نقاشی را خریداری کنید. ظروف شیشه‌ای می‌توانند انتخاب مناسبی برای هدیه دادن باشند.

ظروف شیشه ای دکوری انواع مختلفی دارند و در مجموعه‌های چندتایی به فروش می‌رسند. همیشه گل هدیه دادن یا گل هدیه گرفتن حس جذابی دارد، شما می‌توانید با انتخاب گلدان‌های شیشه‌ای موجود در دیجیکالا، حس این هدیه را ماندگار کنید. اگر شما جز دسته‌ای از افراد هستید که شب‌ها را بیشتر از روز دوست دارید و از نور شمع لذت می‌برید، می‌توانید از میان هزاران جا شمعی شیشه‌ای انتخاب کنید. این جا شمعی‌ها برای استفاده‌ی بلند مدت مناسب هستند و جنس شیشه‌ی آن‌ها به گونه‌ای است که داغ نمی‌شود، در نتیجه می‌توانید ساعت‌ها از آن استفاده کنید و نگران شکسته یا داغ شدن آن نباشید.

از جمله وسایل تزئینی شیشه‌ای که می‌توانید خریداری کنید، بشقاب‌ شیشه‌ای و بطری‌های طرحدار شیشه‌ای است. این وسایل هدیه‌ی مناسبی برای تازه عروس و داماد‌هایی است که وارد خانه‌ی جدید شده‌اند.

رسم است در فصل تابستان که هوا گرم است برای پذیرایی از مهمان‌ها به آنان شربت و شیرینی می‌دهند. فرقی نمی‌کند که میخواهید به مهمانان خود شربت آلبالو یا سکنجبین بدهید، بطری‌های شیشه‌ای بهترین انتخاب برای نگهداری شربت هستند. این بطری‌ها را می‌توانید در یخچال نگهداری کنید. بطری‌های شیشه‌ای به دلیل جنسی که دارند محتوای درون خود را خنک نگه می‌دارند. علاوه بر آن این بطری‌ها طرح‌ها و رنگ‌های زیبایی هم دارند که می‌توانید آن‌ها را جلوی مهمان بگذارید.

بشقاب‌های شیشه‌ای در رنگ‌ها و اندازه‌های مختلف وجود دارد، این بشقاب‌ها ابعاد مناسبی برای پذیرایی دارند و می‌توانید داخل‌ آن‌ها بیسکوئیت یا شیرینی بچینید و برای پذیرایی جلوی مهمان بگذارید.